Garaż dwustanowiskowy i wymagane świadectwo
Odpowiedz do tematu

: Garaż dwustanowiskowy i wymagane świadectwo
Witajcie
Mam PROBLEM rybnicki PINbud chce ode mnie swiadectwo energetyczne garazu wolnostojącego dwustanowiskowego nieogrzewanego o powierzchni użytkowej 62m2. Obdzwoniłem z 20 audytorow i wszyscy mowia ze to debilizm itp. tylko ze bez tego swiadectwa nie odbiora mi domu. Czy moze wiecie na co mozna sie powolac (przepisy, akty prawne) zeby przekonac pania inspektor zeby odpuscila. Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi

:
jezeli garaz nie jest ogrzewany i jest wolnostojacy na gruncie to w jaki sposob jest tam zapewnione normowe +5 stopni??? pani inspektor nie przekonasz , taniej i lepiej zamontowac tam ogrzewanie np elektryczne i wtedy dalej sprawa bedzie prosta.

:
genek napisał/a:
jezeli garaz nie jest ogrzewany i jest wolnostojacy na gruncie to w jaki sposob jest tam zapewnione normowe +5 stopni??? pani inspektor nie przekonasz , taniej i lepiej zamontowac tam ogrzewanie np elektryczne i wtedy dalej sprawa bedzie prosta.
Ja sie na tym nie znam wiem jedynie ze go nie chce ogrzewac, a kazdy z audytorow umywa rece i nie ma zamiaru mi wydac swiadectwa.I jestem w kropce

:
przecie nikt ci nie kaze ogrzewac.. zamontuj grzejniki podlacz pod prad i niech sobie wisza w spokoju wtedy audytor ci swiadectwo zrobi a pani w nadzorze bedzie zadowolona , a co potem z tymi grzejnikami zrobisz to juz twoja sprawa. jak garaz masz nieogrzewany to ci nikt swiadectwa nie zrobi bo EP wyjdzie mu nieskonczonosc... i ci co ci odmawiaja slusznie robia.

:
genek napisał/a:
przecie nikt ci nie kaze ogrzewac.. zamontuj grzejniki podlacz pod prad i niech sobie wisza w spokoju wtedy audytor ci swiadectwo zrobi a pani w nadzorze bedzie zadowolona , a co potem z tymi grzejnikami zrobisz to juz twoja sprawa. jak garaz masz nieogrzewany to ci nikt swiadectwa nie zrobi bo EP wyjdzie mu nieskonczonosc... i ci co ci odmawiaja slusznie robia.
dzieki juz rozumiem czyli 5 stopni jest wymagane nawet w garazu, no to jestem w domu i stwierdzam ze ten kraj jest porabany Dzieki

:
Pani inspektor stosuje ścisłe, żeby nie powiedzieć "ograniczone" myślenie opierając się na przepisach Prawa budowlanego :

Cytat:
Prawo budowlane ( Dz. U. z 2010 r. nr. 243, poz. 1623)
Art. 5 ust. 3
Dla budynku oddawanego do użytkowania oraz dla budynku, lokalu mieszkalnego, a także części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową, w przypadkach, o których mowa w ust. 4,
dokonuje się oceny charakterystyki energetycznej w formie świadectwa charakterystyki energetycznej zawierającego określenie wielkości energii w kWh/m2/ rok niezbędnej do zaspokojenia różnych potrzeb związanych z użytkowaniem budynku, a także wskazanie możliwych do realizacji robót budowlanych, mogących poprawić pod względem opłacalności ich charakterystykę energetyczną. Świadectwo charakterystyki energetycznej ważne jest 10 lat.
.


Cytat:
ust. 7.
Przepisów ust. 3—6 nie stosuje się do budynków:
1) podlegających ochronie na podstawie przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
2)używanych jako miejsca kultu i do działalności religijnej;
3) przeznaczonych do użytkowania w czasie nie dłuższym niż 2 lata;
4) niemieszkalnych służących gospodarce rolnej;
5) przemysłowych i gospodarczych o zapotrzebowaniu na energię nie większym niż 50 kWh/m2/rok;
6) mieszkalnych przeznaczonych do użytkowania nie dłużej niż 4 miesiące w roku;
7) wolnostojących o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2.


Na zdrowy rozum PINB powinien potraktować ten nieogrzewany garaż zgodnie z ust. 7 pkt. 5 jako budynek gospodarczy o zapotrzebowaniu mniejszym niż 50 kWh/m/rok. Jeżeli jednak urzędnik się uprze to może literalnie potraktować to przepisem ust. 7 pkt 7 ( powierzchnia powyżej 50 m2).

Może to tragikomiczne, ale w tej sytuacji można jedynie podpisać umowę z proboszczem o wynajem garażu na potrzeby Parafii i zastosować przepis ust. 7 pkt2
Jak hardcore to hardcore :-D .
Niestety.

:
Pani inspektor dobrze interpretuje przepisy. Bo na to, że budynek "żre" mniej niż 50 kWh/rokm2 musi mieć jakiś dowód. A skąd ona ma to wiedzieć. Z tego że jakiś "benio" powie jej że ni ogrzewam tej budy. Ma być na to dowód - a tym dowodem - dokument, a tym dowodem jest świadectwo. Tylko hi jak takie świadectwo sporządzić, skoro takiej budy się nie ogrzewa? Coś mi się wydaje, że prezes pawlak, czy ten ładny uczesany minister były od infrastruktury tu w tym punkcie du** dali na całego. Ale nie można się dziwić, cymbały w sejmie same durne przepisy co chwila płodzą, w du*** wszystko mają, o kaczkę po smoleńsku się kłócą, kto ma ją zapić, czy pedały i shemale od Palikota, czy czerwoni od Urbana.

:
Ja przyjąłbym dla świętego spokoju, że jest ogrzewanie elektryczne i policzył dla takiego rozwiązania. A liczenia przy tym ogrom :))) Ale za to wilk (NB) syty i owca (inwestor) cała...

link usunięto: moderator
:
No i tak tez zrobilem ale dobrze ze mialem pozwolenie z 2008 bo on za energooszczedny nie jest

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.