Świadectwa Energetyczne, Audyty Energetyczne, Termowizja Strona Główna Świadectwa Energetyczne, Audyty Energetyczne, Termowizja
Forum wymiany doświadczeń związanych ze sporządzaniem świadectw, audytów energetycznych oraz diagnostyką termowizyjną.

FAQFAQ  Regulamin forumRegulamin  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
7 Czerwiec 2010, 08:05
Termowizor
Autor Wiadomość
Jurek007 
Jurek K

Wysłany: 5 Sierpień 2009, 11:19   

tomax27 napisał/a:
kamerą chciałbym robić zdjęcia termowizyjne mostków cieplnych różnic temperatur na powierzchni budynków ewentualnie nieszczelności instalacji grzewczych(producent testo twierdzi że ta kamera jest w stanie pokazać np. wycieki w instalacjach podłogowych) zdjęcia te chciałbym dołączyć do audytu zdaje sobie sprawę że interpretacja zdjęć jest bardzo ważna ale zależy mi żeby zdjęcia były w miarę w dobrej rozdzielczości i dało się ściągnąć dane na komputer i zrobić raport z badania

Myślałem o czymś podobnym. Rozmawiałem wstępnie z przedstawicielem firmy sprowadzającej takie kamery: sprzęt firm FLUKE i FLIR. Do celów profesjonalnych musi być conajmniej FLIR B20 lub FLUKE FLK-TI10. Koszt niestety ok 20 tyszł. Co prawda ceny spadają bo złotówka coraz mocniejsza.

uszak 

Wysłany: 8 Sierpień 2009, 19:06   

krzyrych napisał/a:
chcesz robić fotki w jakim celu?
to nie fotoradar że złapiesz kogoś i pyk 100 lub 500
zresztą fotoradar taniej kupisz
każdy kto kiedykolwiek otarł się o Fotografię wie że nie sprzęt tylko umiejętności to 90% dobrego zdjęcia
teraz każdy w komórce ma aparat i uważa się za Fotografa.

Witam wszystkich forumowiczów.
Piszesz że 90% dobrego zdjęcia to umiejętności, a wcześniej twierdziłeś że tylko droższy sprzęt zapewnia wysoką jakość. To jak to jest ostatecznie?

krzyrych 
KJR

Wysłany: 10 Sierpień 2009, 06:07   

wysoka jakość sprzętu nie wpływa na to że można mieć niższe umiejętności in sprzęt lepszy to trzeba mieć większą wiedzę aby wykorzystać dane przez producenta możliwości.

Clevland 

Wysłany: 10 Sierpień 2009, 10:28   

Kamera termowizyjna to super sprzęt, ale na czyje potrzeby?

-Klienta (tylko na rynku pierwotnym) interesuje papier.
Tych świadomych będzie niewielu a chcących zapłacić więcej (z użycie kamery) jeszcze mniej.
-sprzęt przydatny tylko w określonych warunkach temperaturowych.
Latem mostków cieplnych nie zobaczymy.

Sprzęt może się przydać bardzo rzadko...

Alibaba 

Wysłany: 10 Sierpień 2009, 19:11   

Clevland napisał/a:
Sprzęt może się przydać bardzo rzadko...

To prawda, ale inna rzecz, że klienci lubią takie gadżety. Jak dostaną kilka fotek w cenie, to częściej Cię polecą znajomym. I nie ważne, że nie kumają o co na tych fotkach chodzi. Takie są argumenty za. A przeciw? Z droga zabawka...

comptur 

Wysłany: 10 Sierpień 2009, 20:14   

Mam pytanie dla kolegów, którzy tą technike stosowali (termowizję). Czy jest to zabawka warta wydatku. Po pierwsze jak już to ktoś napisała, w lecie w sumie chyba nic nie widać przez taką kamerkę. Mostki termiczne można też teoretycznie zdiagnozować posiłkując się normą i techniką np. mocowania drzwi i okien w ścianach (czy w środku ściany, czy na zewnatrz, jak ściana ocieplona). Pytanie zasadnicze: czy zakup takiej drogiej zabawki sie zwrócił?

krzyrych 
KJR

Wysłany: 10 Sierpień 2009, 20:35   

spróbujmy policzyć
załóżmy że zapłaciłeś 20.000 PLN
pierwsze pytanie po ilu latach, jeżeli po 20 to wystarczy że zarobisz dzięki kamerze
1000 PLN rocznie, sezon krótki 3 do 4 miesięcy (w budownictwie)możesz też badać osprzęt elektryczny i energetyczny
nie wiem czy gra warta świeczki sprzęt elektroniczny starzeje się bardzo szybko tz. wchodzą nowsze modele, zakładając 2 letnią amortyzację wychodzi 10.000 rocznie
dajcie mi takie narzędzi dzięki któremu zarobię taką kasę

Alibaba 

Wysłany: 11 Sierpień 2009, 08:33   

Można ściągnąć z USA, kamerę FLIR i5 za około $3000. Przy dobrym układzie można poszukać taniej. Oczywiście nie jest to model z górnej półki, ale do zabawy wystarczy. :-D

maczek 

Wysłany: 28 Wrzesień 2009, 19:49   Szkolenie termowizja w budownictwie - Wrocław

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów był na szkoleniu "termowizja w budownictwie" organizowanym 25-26.09 we Wrocławiu przez DAEŚ (twórców oprogramowania Certo) i mógłby podzielić się wrażeniami?

aktis 

Wysłany: 15 Kwiecień 2010, 14:31   

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów kupił kamerę termowizyjną np. Flir B40 lub Fluke TI10 i mógłby podzielić się doświadczeniem z pracy tych kamer . Chodzi też mi o doświadczenia z zakupu- kupujemy przez internet i chciałbym uzyskać info o pewnych firmach sprzedających taki sprzęt.Czy jest w Wazsych rejonach zainteresowanie takimi badaniami?

aktis 

Wysłany: 3 Sierpień 2010, 11:57   

Widać że temat termografi w budownictwie jest małoopłacalny skoro tyle miesięcy nikt nie zabiera głosu w sprawie doświadczeń praktycznych z używania kamer.Chciałem jakieś wskazówki i podzielenie się dowiadczeniem wykonujących badania kamerami termowizyjnymi ale się nia doczekałem.Czyżby na tego typu badania nie było zapotzrebowania albo koledzy praktycy mają tyle roboty że trudno znaleźś 5 min na napisanie posta??

aktis 

Wysłany: 3 Sierpień 2010, 11:59   

Co prawda jesteśmy przed sezonem pomiarowym ale proszę o doświadczenia z poprzednich sezonów zimowych.

aga_Z 

Wysłany: 20 Październik 2010, 22:56   Termowizja - moje doświadczenia z kamerą Flir T425

Witam
Przez 3 lata pracowałam w jednej z Wrocławskich firm,projktowo-wykonawczych (głownie projekty i nadzory instalacji sanit.).Co to termowizji to w okresie jesienno zimowym wykonywaliśmy sporo ekspertyz :zarówno jak badanie stanu izolacji budynków ale również okresowe kontrole w różnego rodzaju zakładach przemysłowych m.in. Browar Piastowski, Jest to fajna sprawa bo zleceń na pewno można mieć sporo ,jedynym szkopułem jest cena Kamery :/ ,nasza wtedy jak ją kupowaliśmy kosztowała lekko ponad 100tyś. Nie pracuje już w tym przedsiębiorstwie ale mam kontakt z pracownikami i podobno termowizja ma się dobrze .Tylko szkoda że ten sprzęt jest taki drogi a co do kamer za 20tyś . (robiłam rozeznanie w cenach kamer ) to dajmy sobie spokój bo taka mini kamerką to jedynie co możemy zbadać to osadzenie okna ,lub skontrolować nie dużą szafę rozdzielczą .Jeżeli ktoś posiada sprzęt ) kamerę termowizyjna to chętnie nawiążę współpracę :-) ,mam kilku letnie doświadczenie w ekspertyzach termowizyjnych .

misssiu 
misssiu

Wysłany: 21 Październik 2010, 08:02   :re Termowizja - moje doświadczenia z kamerą Flir T425

Chciałbym nadmienić jako praktyk że niestety znajomość tematyki termowizji Pani Aga_Z jest niska i wprowadza w błąd. Skoro pisze Pani że można sprawdzić osadzenie okna to na chłopski rozum to i można sprawdzić ścianę :mrgreen: . Co do kamer rzędu 20 tyś zł jak najbardziej można kupić już kamerę z martycą 160x120 a nawet z czułością termiczną <0,8 mK. Kamera ta pozwala spokojnie wykryć wszystkie te rzeczy dotyczące budynków jak cytowany przez Panią Flir (z matrycą 320x240 z tego co pamiętam.) Szkopuł dotyczący termowizji to po pierwsze okresowość pracy (minimum 0 stopni na dworze i ogrzewane pomieszczenie), w lato zleceń jest bardzo mało. Drugi rzeczywiście to cena kamery. Dlatego proszę uważać przy zawieraniu współpracy z Panią expert ;-) .
Jeśli ktokolwiek miał by pytania dotyczące termowizji służę pomocą.(w miarę wiedzy :-) )
pozdrawiam

Michał

r10 
inż. bud.

Wysłany: 21 Październik 2010, 08:42   Re: :re Termowizja - moje doświadczenia z kamerą

Mam pytanko dotyczące pomiarów:
Czy relatywnie duże grzejniki konwektorowe usytuowane pod sięgającymi podłogi wielkimi "witrynowymi" oknnami, na obrazie z kamery bardzo zaciemniają sytuację?
Konkretnie czy na chwilę zdjęć grzejniki dobrze jest wyłączyć, czy pozostawić włączone?
Pytanie dotyczy zdjęć termowizyjnych wykonywanych i od wewnątrz i z zewnątrz.
Celem zdjęć byłoby wychwycenie mostków cieplnych z uwagi na wady wykonawcze w izolacji cieplnej ściany trójwarstwoej wentylowanej (okres 3-letniej rękojmi dewelopera, podejrzewamy źle ułożoną wełnę mineralną).

-----
misssiu napisał/a:

Chciałbym nadmienić jako praktyk

Odpowiedz do tematu