Świadectwa Energetyczne, Audyty Energetyczne, Termowizja Strona Główna Świadectwa Energetyczne, Audyty Energetyczne, Termowizja
Forum wymiany doświadczeń związanych ze sporządzaniem świadectw, audytów energetycznych oraz diagnostyką termowizyjną.

FAQFAQ  Regulamin forumRegulamin  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadania egzaminacyjne
Autor Wiadomość
Alkazar 

Wysłany: 17 Lipiec 2009, 17:01   Zadania egzaminacyjne

Zamieszczam linki do zadań egzaminacyjnych, żeby wszystko było w jednym miejscu. Nie zaśmiecajcie forum, wklejając ponownie plików z zadaniami w kolejne tematy. W miarę upływu czasu niech w tym miejscu pojawiają się zadania i rozwiązania, a najlepiej linki do nich z innych wątków, również z kolejnych edycjacji egzaminu państwowego. Mam nadzieję, że w ten sposób unikniemy wielu zapytań w stylu "gdzie szukać zadań", szczególnie od nowych użytkowników forum. Pamiętajcie, że wszystko jest na forum, zazwyczaj wystarczy użyć funkcji SZUKAJ.

Zadanie z mieszkaniem w wątku: "I egzamin praktyczny? - wrażenia"
TUTAJ: POST
TUTAJ: ŚCIĄGNIJ ZADANIE A2 (I termin oraz V termin)

Zadanie z szeregówką w wątku: "II egzamin praktyczny? - wrażenia"
TUTAJ: ŚCIĄGNIJ ZADANIE B1 (II termin)

Zadanie z szeregówką w wątku: "IV egzamin praktyczny - 29.06.2009 szeregówka"
TUTAJ: ŚCIĄGNIJ ZADANIE B2 (IV termin)

Zadanie z szeregówką w wątku: "V egzamin praktyczny 27.07.2009 - szeregowka"
TUTAJ: ŚCIĄGNIJ ZADANIE D1 (V termin)

Pozdrawiam Cię Gość,
Alkazar 8-)

sai 

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 11:13   

Dzięki Alkazar ;-)
Jest to niesłychanie sympatyczna inicjatywa :!: Oszczędzająca czas i nerwy przed egzaminem. Również pozdrawiam !

JacekKRK 

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 15:08   Rrozwiązanie zadania A2

Witam,
Swietny pomysł z umieszczeniem treści zadań w jednym miejscu i mam nadzieję,że bedą też wszystie prawidłowe-tzn akceptowalne przez MI rozwiązania osób , które zaliczyły praktyczny.
Ja sam do niego dopiero zamierzam przystąpić jeśli zaliczę teoretyczny , który zdawałem 13 lipca.
Załączam pełne rozwiązanie zadania A2 -mam nadzieję ,że w wersji pozytywnej- proszę osoby , które miały to zadanie i zaliczyły egzamin o potwierdzenie.
Jest tu zebrane rozwiązanie obu części tego zadania , które juz były na tym forum z niewielkimi uzupełnieniami.
Dołączam też plik kolegi -( niestety nie pamiętam kto to był) ktory zamieścił spis wzorów z rozporządzenia- bardzo przydatny w kolejnych krokach rozwiązywania.
Dzięki za pozdrwoienia Alkazar.

Magda33 

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 15:14   

Wielkie Dzięki :-)
Miejmy nadzieję że zdawalnośc bedzie trochę większa :mrgreen: - egzamin przedemną - o ile zdałam teorię z 13 lipca
pozdrawiam

RobJot 

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 17:28   

Alkazar dziekuję za informacje.

Pozdrawiam
RobJot ;-)

krzych1511 
krzych1511

Wysłany: 18 Lipiec 2009, 19:20   

Witam
świetny pomysł z tym forum zaoszczędzi czasu na szukaniu materiałów na egzamin. zdawałem egzamin teoretyczny 13.07 czekam na wyniki. dzięki za udostępnienie zadań z poprzednich terminów. pozdrawiam

Jaga 
Jaga

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 07:19   

Jak to dobrze, że tu trafiłam !

Pozdrawiam wszystkich optymistów!

ewcik 
ewcik

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 13:22   

statystyczny czas rozwiązania zadania z szeregówką ( przed treningiem czyli I raz od oblanego egzaminu - 2 miesiące temu )
etapy zadania ( licznik czasu )

- Htr ( najbardziej up.....dliwe ) - 37 min
- Hve - 45 min
- Q h,nd ( I część zadania ) - 1 godz. 10 min
- Q w, nd ( roczna woda ) - 1 godz. 25 min
- Q h,p i Q w,p - 1 godz. 45 mi
- reszta do końca - 2 godz.

liczone 2x kazda wartość, w brudnopisie tabele przydatne do Htr i zysków ( pola i obwody okien i takie tam )

wniosek - zostaje 1 godz. na sprawdzenie ,
myslę, że robiąc codziennie 1 zadanie dochodzi się do wprawy ( bez straty czasu na szkanie w metodologii gdzie są jakie współczynniki ;-)
dzięki zamieszczonym zadaniom i prawidłowym wynikom naprawdę można sie nieźle przygotować.

pozdrawiam i życzę owocnego treningu ( a sobie miejsca na liście egzaminacyjnej 27,28 lub 29 lipca )

Ewcik

Alkazar 

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 15:08   

ewcik napisał/a:

;-) Na "treningach domowych" miałem czas podobny. Ale...

:arrow: Z mojego doświadczenia wiem, że rozwiązywanie w domu, to nie to samo co na sali egzaminacyjnej. Zatem trzeba wziąć poprawkę czasową na egzamin.

:arrow: Nawet zakładając, że Wam zostanie godzina, to i tak jest to za mało czasu, żeby zrobić zadanie od nowa (w przypadku znalezienia błędu). Chyba, że dostaniecie mieszkanie, to jest czas conajmniej na dwukrotne, niezalezne rozwiązanie.

:idea: Jedyna opcja, policzyć niezależnie od początku dwa razy Htr, a potem podwójnie liczyć wszystko do końca na kalkulatorze. Tylko takie podejście umożliwia bezbłędne wyrobienie się w czasie.

:!: Życzę powodzenia.

ewcik 
ewcik

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 17:37   

raz już te szeregówkę liczyłam na egzaminie .... uważam że można się skupić ( fakt - z nerwów długopis pisze nieco wolniej ) pod warunkiem, że nie ma pilnujących grzebiących Ci w Twoich normach i nie rozpraszasz się patrzeniem jak inni wychodzą na zawsze a Ty w połowie liczenia ;-) .
Czasu jest mało, ale każdą część można liczyć 2 razy ( jak się wie co po kolei robić - trzeba potrenować - i nie wychodzi się na siusiu ... )

mieszkanie liczone w zaciszu domowym ( bez stresu ) - 45 minut czyli jest pięknie

no to tyle ,
zachęcam bardzo do terningu - materiały szkoleniowe podan ena tacy !

danak77 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 18:21   

Jeszcze jedna ważna uwaga! Nie zabierać ściąg z rozwiązanych zadań w domu. W metodologii macie wszystko (no prawie wszystko :-) ) co jest potrzebne na egzaminie. Kilka osóba na moim egzaminie podono wyleciało za ściągi, więc radzę uważać. Ćwicząc zadania w domu nabieracie wprawy. Życzę powodzenia i pozdrawiam :-)

cool_arek 
aro

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 18:36   

ewcik napisał/a:
statystyczny czas rozwiązania zadania z szeregówką ( przed treningiem czyli I raz od oblanego egzaminu - 2 miesiące temu )
etapy zadania ( licznik czasu )

- Htr ( najbardziej up.....dliwe ) - 37 min
- Hve - 45 min
- Q h,nd ( I część zadania ) - 1 godz. 10 min
- Q w, nd ( roczna woda ) - 1 godz. 25 min
- Q h,p i Q w,p - 1 godz. 45 mi
- reszta do końca - 2 godz.

liczone 2x kazda wartość, w brudnopisie tabele przydatne do Htr i zysków ( pola i obwody okien i takie tam )

myslę, że robiąc codziennie 1 zadanie dochodzi się do wprawy ( bez straty czasu na szkanie w metodologii gdzie są jakie współczynniki ;-)
dzięki zamieszczonym zadaniom i prawidłowym wynikom naprawdę można sie nieźle przygotować.

pozdrawiam i życzę owocnego treningu ( a sobie miejsca na liście egzaminacyjnej 27,28 lub 29 lipca )

Ewcik

Witam.
Trochę sie zagubiłem. Egzamin praktycznny trwa 4h?
PS Kto już liczy (trenuje) po teoretycznym z 13 a kto czeka na wyniki?

Pozdrawiam uczestników forum.

bulba1 

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 18:41   

180 minut

cool_arek 
aro

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 18:42   

bulba1 napisał/a:
180 minut

Dzięki

comptur 

Wysłany: 19 Lipiec 2009, 19:54   

W zadaniach z budynkiem w zabudowie szregowej jest taki "myk". W tabeli dla obliczeń Htr nie ma osobnego wiersza dla drzwi wejściowych. Mam pytanie, jak sobie radziły osoby które zdały. W/g mnie powinno się go (ten wiersz dorysować), aby zachować logikę. Drzwi to nie okna. Tylko czy MI sie na taki sposób nie wkurza?

[ Dodano: 19 Lipiec 2009, 20:56 ]
Pozdrawiam Cię Alkazar ;-)

Odpowiedz do tematu